Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 25, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska wersja talent show "Starstruck" na razie nie powstanie, nie ma chętnych na ten format

Biorące udział w show drużyny, składające się z obcych sobie osób wyłonionych w castingach, są przebierane za artystów muzycznych (screen: YouTube/Keeley Smith)

Polska wersja muzycznego talent show "Starstruck" na razie nie powstanie. Programem nie jest bowiem obecnie zainteresowana żadna z czołowych polskich telewizji – ustalił "Presserwis".

Castingi do programu jego producent, firma Endemol Shine Polska, rozpoczął w połowie 2022 roku. Obecnie nie są już prowadzone. Według wstępnych założeń "Starstruck" miał być emitowany na jednej z ogólnopolskich anten telewizyjnych najwcześniej wiosną 2023 roku. Format był przymierzany do Polsatu, ale ostatecznie stacja się na niego nie zdecydowała. Nie były nim zainteresowane też inne stacje.

Czytaj też: Show "Hell's Kitchen" w Polsacie nie będzie już tytułowany jako "Piekielna kuchnia"

– Na razie nie ma rozmów z nadawcami na temat tego programu, bo na rynku nie ma popytu na nowości. Nadawcy trzymają w ryzach wydatki na ramówki i wolą stawiać na formaty, które już się sprawdziły. Z kolei, jeśli już wprowadzają jakieś nowości, to są one niskobudżetowe, jak np. "Nastolatki rządzą... kasą" z TVN. Być może rozmowy w sprawie wprowadzenia "Starstrucka" do kolejnych ramówek zostaną wznowione w połowie marca, po pierwszych wynikach wiosennych ramówek – mówi nam osoba znająca kulisy sprawy.

"Sturstruck" to brytyjski format, nadawany w telewizji ITV. Biorące udział w show drużyny, składające się z obcych sobie osób wyłonionych w castingach, są przebierane za artystów muzycznych. Następnie wykonują ich utwory, naśladując ich głosy. Program ma formułę podobną do "Twoja twarz brzmi znajomo" Polsatu, ale nie występują w nim gwiazdy.

Polsat od tegorocznego wiosennego sezonu zdecydował się na poszerzenie formuły programu "Twoja twarz brzmi znajomo" i poza aktorami oraz piosenkarzami będzie w nim występowała jedna osoba wyłoniona w otwartym castingu.

Czytaj też: TVP 2 wiosną bez nowych odcinków "Tak to leciało!", program ma wrócić jesienią

Format "Starstruck" znajduje się w katalogu grupy Banijay, która jest właścicielem Endemol Shine Polska.

(MNIE, 25.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.