Temat: internet

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 10, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix ustalił zasady współdzielenia kont i testuje je w czterech krajach

Użytkownicy Netflixa będą musieli teraz wskazać lokalizację główną i dodatkową (fot. Pixabay.com)

Netflix przedstawił zasady, na jakich hasła do użytkowania serwisu będzie można udostępniać osobom spoza gospodarstwa domowego. Plan wstępnie wprowadzony zostaje w Hiszpanii, Portugalii, Kanadzie i Nowej Zelandii. W innych krajach program ma funkcjonować od marca.

Najdroższa dopłata za dodatkowego użytkownika ma dotyczyć Kanady – 7,99 dol. kanadyjskich. W Nowej Zelandii – 7,99 dol. nowozelandzkich. W Hiszpanii 5,99 euro, zaś w Portugalii 3,99 euro. 

Czytaj też: Warner Bros. Discovery zmienia zdanie i pozostawi Discovery+ jako oddzielną platformę

Netflix zwraca uwagę, że ok. 100 mln z 231 mln użytkowników na całym świecie udostępnia hasła rodzinie i znajomym. Nowe zasady serwis testował wcześniej w Chile, Peru i Kostaryce.

Użytkownicy będą musieli teraz ustawić rozróżnienie na lokalizację główną i dodatkową. Osoby, które zostaną wskazane jako konta podrzędne, dostaną osobne loginy i hasła. Muszą też przebywać w tym samym kraju co właściciel konta. Platforma będzie weryfikować lokalizacje urządzeń za pomocą numerów IP.

Czytaj też: Disney+ po raz pierwszy stracił 2,4 mln subskrypcji. Disney zwolni 7 tys. pracowników

(MAC, 10.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.