Temat: internet

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 10, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Warner Bros. Discovery zmienia zdanie i pozostawi Discovery+ jako oddzielną platformę

Discovery+ pozostanie na rynku, co nie przeszkodzi WBD w uruchomieniu nowej platformy

Warner Bros. Discovery wbrew zapowiedziom nie zlikwiduje Discovery+ jako oddzielnej usługi i oprócz włączenia dokumentalnych treści do wspólnej platformy z HBO Max pozostawi też oddzielny serwis.

Po dodatkowych badaniach rynku okazało się, że wykorzystanie zawartości Discovery+ tylko w połączeniu z HBO Max może wzbudzić niezadowolenie 20-milionowej bazy abonentów.

Czytaj też: DAZN podpisuje umowę na 10 lat z NFL

Discovery+ bez reklam obecnie kosztuje w USA 6,99 dol. miesięcznie, a wersja z reklamami 4,99 dol. Tymczasem HBO Max kosztuje 15,99 bez reklam i 9,99 z reklamami. Discovery+ w Wielkiej Brytanii zostało niedawno włączone do abonamentu Sky bez dodatkowych opłat.

Połączenie HBO Max z Discovery + było wcześniej głównym elementem połączonej oferty Warner Bros. i Discovery, a kierownictwo argumentowało, że na rynku jest zbyt wiele usług przesyłania strumieniowego.

Koncepcja startu połączonych w jedną platformę HBO Max i Discovery+ jeszcze w tym roku nadal obowiązuje. Ale samo Discovery+ też ma funkcjonować.

Czytaj też: Szabolcs Panyi dołącza do zespołu portalu VSquare Fundacji Reporterów

(MAC, 10.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.