Temat: internet

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zbiórka Defence24 na drony dla Ukrainy tylko do końca grudnia

Na zakup dwóch zestawów dronów potrzeba było 5 mln zł (fot. Defence24)

Redakcja Defence24 nie będzie przedłużać zbiórki pieniędzy na drony bojowe dla Ukrainy. Przez pół roku wysokość wpłat nie przekroczyła 1,7 mln zł z planowanych 5 mln zł, ale to nie znaczy, że pomoc do Ukrainy nie trafi.

Tylko do 31 grudnia serwis Defence24 będzie prowadził zbiórkę pieniędzy na zakup polskich dronów bojowych dla ukraińskiej armii. Redakcja chciała zakupić dla Ukraińców dwa zestawy, czyli 20 sztuk polskiej amunicji krążącej Warmate, wraz ze szkoleniem i serwisem. Koszt zakupu ustalono na 5 mln zł. Dograno też wszystkie szczegóły z polskimi i ukraińskimi władzami, by zakup został dokonany w sposób legalny i równie legalnie trafił do Ukrainy.

Czytaj też: Tok FM i OKO.press będą współpracować przed wyborami

Zbiórka rozpoczęła się w ostatnim tygodniu lipca i przez pierwszy miesiąc przyniosła wpłaty w wysokości około 1 mln zł. Jednak po tym czasie wyhamowała.

– Nie będziemy przedłużać zbiórki – mówi "Presserwisowi" Bartłomiej Wypartowicz z Defence24. Dodaje, że choć nie udało się zebrać całej kwoty, pomoc i tak trafi do ukraińskich żołnierzy. – Ale na razie nie chcemy zdradzać szczegółów.

Na portalu Zrzutka.pl dzięki 13 130 wpłatom uzbierano do czwartku 1 674 527 zł. Najwyższa jednorazowo wpłacona kwota to 11,2 tys. zł. Akcja Defence24 nie była rozreklamowana tak szeroko jak wcześniejsza zbiórka Sławomira Sierakowskiego z "Krytyki Politycznej". Wtedy w ciągu niespełna miesiąca udało się zebrać 22,5 mln na turecki Bayraktar, a akcję wsparły polskie filmy, artyści, politycy i dziennikarze.

Czytaj też: Jarosław J. skazany za pomówienie KOD o płacenie uczestnikom demonstracji

(PAR, 23.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.