Temat: fotografia prasowa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fotoreporterka Agnieszka Sadowska-Mazurek po 30 latach przechodzi na emeryturę

W redakcji "Gazety Wyborczej" w Warszawie jest dostępna wystawa "Każdy człowiek ma swoją historię. Granica polsko-białoruska na zdjęciach Agnieszki Sadowskiej-Mazurek" (fot. Adam Stępień/Wyborcza.pl)

Agnieszka Sadowska-Mazurek, od 30 lat fotoreporterka "Gazety Wyborczej Białystok", w grudniu przechodzi na emeryturę.

Sadowska-Mazurek od początku kryzysu imigracyjnego pracowała na granicy polsko-białoruskiej, niektóre z jej zdjęć tam wykonanych stały się transparentami podczas demonstracji.

Czytaj też: Najmniej zarabiający pracownicy Ringier Axel Springer Polska dostaną dodatek inflacyjny

Dlatego zapewnia, że przejście na emeryturę nie oznacza końca jej pracy fotoreporterskiej, szczególnie jeśli chodzi o dokumentowanie wydarzeń na granicy. – Nadal będę tam jeździć – zapewnia, i dodaje, że zamierza kontynuować współpracę z "Gazetą Wyborczą".

Od 16 grudnia w redakcji "Gazety Wyborczej" w Warszawie przy ul. Czerskiej 8/10 jest dostępna wystawa "Każdy człowiek ma swoją historię. Granica polsko-białoruska na zdjęciach Agnieszki Sadowskiej-Mazurek". Wystawa składa się z fotografii z 2021 roku, opatrzonych informacjami o czasie i miejscu ich wykonania. Są to historie ludzi próbujących przedostać się przez granicę, a także tych, którzy próbują im w tym pomóc. Wystawa będzie otwarta do 23 grudnia br.

Czytaj też: Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy likwidującej TVP Info i abonament radiowo-telewizyjny

(AMS, 19.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.