Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd ogłosił upadłość Motor-Presse Polska

Motor-Presse Polska na polskim rynku obecne jest od 1994 roku (fot. Motocykl)

13 grudnia Sąd Rejonowy we Wrocławiu ogłosił upadłość Motor-Presse Polska, wydawcy m.in. polskich edycji "Men’s Health", "Women’s Health", "Ciężarówek i Autobusów", "Runner’s World" oraz "Motocykla".

W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej wydawnictwa firma wezwała zainteresowane osoby i podmioty, aby w ciągu 30 dni od decyzji sądu zgłosiły swoje wierzytelności. Firmy, które zgłoszą się po wyznaczonym terminie, poniosą zryczałtowane koszty postępowania upadłościowego wynikłe z tego zgłoszenia w wysokości 882,45 zł.

O tym, że wydawnictwo złożyło wniosek o upadłość, pisaliśmy w listopadzie. Od początku 2017 roku prezesem wydawnictwa jest Maciej Mizuro, który wykupił 100 proc. udziałów. Jak wynika z naszych ustaleń, wydawnictwo uczestniczyło już wcześniej w postępowaniu restrukturyzacyjnym, zakończonym 23 listopada 2018. Motor-Presse na polskim rynku funkcjonuje od 1994 roku.

(KAP, 16.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.