Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grant Wahl, słynny reporter, zmarł na meczu MŚ w Katarze. To on upomniał się o prawa LGBTQ

Grant Wahl był jednym z najpopularniejszych amerykańskich dziennikarzy piszących o piłce nożnej. Zmarł w czasie meczu w Katarze (YouTube/5News)

Grant Wahl, znany i ceniony amerykański dziennikarz sportowy, zmarł podczas piątkowego ćwierćfinału Argentyna-Holandia na mistrzostwach świata w Katarze. Grant zasłabł w centrum prasowym. Nic więcej na razie nie wiadomo na temat przyczyn jego śmierci, lecz teraz przypomina się, że wcześniej skarżył się na zdrowie. Miał 48 lat.

Wahl zajmował się piłką nożną od wielu lat, obsługiwał 11 wielkich imprez, jest autorem kilku książek o futbolu.

Jak przypomina CNN, w jednym z odcinków podcastu "Futbol with Grant Wahl", opublikowanych na kilka dni przed śmiercią, skarżył się na złe samopoczucie i ucisk w klatce piersiowej. Dodał, że szukał pomocy w poradni medycznej w centrum medialnym mistrzostw, bo uznał, że ma zapalenie oskrzeli. Dostał syrop na kaszel i ibuprofen, poczuł się lepiej.

Śmierć Wahla poruszyła nie tylko amerykańskie środowisko dziennikarzy sportowych. Szefowie "Sports Illustrated", w której to redakcji Wahl spędził większość swojej kariery, powiedzieli we wspólnym oświadczeniu, że są „zszokowani i zdruzgotani wiadomością o śmierci Granta”.

"Jesteśmy dumni z faktu, że przez dwie dekady mogliśmy nazywać go kolegą i przyjacielem – żaden autor w historii "Sports Illustrated" nie był większym pasjonatem sportu, który kochał, i historii, które chciał opowiedzieć” – czytamy w oświadczeniu.

Wahl, który zaczął pisać w "Sports Illustrated" w 1996 roku, współpracował również z innymi mediami, w tym z Fox Sports. Po opuszczeniu "Sports Illustrated" w 2020 roku zaczął produkować swój podcast.

Po śmierci Wahla głos zabrał nawet LeBron James, gwiazda NBA. Wahl w "Sports Illustrated" napisał kiedyś okładkowy artykuł o Jamesie – kiedy ten był jeszcze w liceum.

„Zawsze obserwowałem go z daleka, nawet gdy zostałem zawodowcem, a on przeszedł do innego sportu” — powiedział James, przemawiając na konferencji prasowej po swoim meczu w NBA. – „Za każdym razem, gdy pojawi się jego imię, będę wracał myślami do siebie jako nastolatka. To tragiczna strata”.

Przypomnijmy, że to właśnie Wahl został zatrzymany w Katarze na mistrzostwach za to, że ubrał tęczową koszulkę. Odmówiono mu wstępu na stadion. W związku z tym już teraz pojawiają się wokół jego śmierci teorie spiskowe.

(MAT, 10.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.