Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dariusz Szpakowski doceniony przez FIFA i AIPS. Musi komentować finał mundialu

Statuetkę w kształcie Pucharu Świata wręczył Dariuszowi Szpakowskiemu Ronaldo, brazylijski napastnik i mistrz świata (screen: Twitter/TVP Sport)

Międzynarodowy Związek Dziennikarzy Sportowych (AIPS) nagrodził dziennikarzy oraz fotoreporterów, którzy w trakcie swojej kariery pracowali na co najmniej ośmiu mistrzostwach świata. Jednym z nich był Dariusz Szpakowski, dla którego aktualny turniej to 12. w karierze.

Statuetkę w kształcie Pucharu Świata wręczył Szpakowskiemu brazylijski napastnik i mistrz świata Ronaldo. Wydarzenie zostało zorganizowane przez AIPS we współpracy z FIFA.

Czytaj też: Dariusz Szpakowski: mundial w Katarze jest moim ostatnim

Dariusz Szpakowski w TVP pracuje od 1983 roku. Dla telewizji obsługiwał m.in. dziesięć turniejów piłkarskich Mistrzostw Świata i dziewięć Mistrzostw Europy. Wcześniej pracował w Polskim Radiu, gdzie komentował MŚ w Argentynie (w 1978 roku) i Hiszpanii (w 1982). "Jak zacząłem w 1978 roku, to miałem 27 lat" – opowiadał dziennikarzom TVP po otrzymaniu statuetki.

W trakcie ceremonii nagrodzono kilkunastu dziennikarzy, w tym Argentyńczyka Enrique Macaya, dla którego katarski mundial to 17. mistrzostwa w karierze. 

– To mój ostatni mundial – mówił Szpakowski podczas konferencji TVP Sport przed rozpoczęciem turnieju. W trakcie MŚ w Katarze komentował dotąd dwa spotkania. W fazie grupowej będzie relacjonował kolejne dwa: Chorwacja-Belgia (1 grudnia) i Kamerun-Brazylia (2 grudnia). To on sam poprosił Marka Szkolnikowskiego, dyrektora TVP Sport, aby nie przydzielano go do spotkań grupowych Polaków. Nie wykluczał jednak, że mógłby się pojawić za mikrofonem w wypadku wyjścia drużyny narodowej z grupy.

Czytaj też: Dzięki awansowi Polski TVP zarobi na mundialu dodatkowo co najmniej 10 mln zł

(KAP, 02.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.