Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Warner Bros. Discovery piątek dniem pracy zdalnej

Hybrydowy model pracy – trzy dni stacjonarnej oraz dwa dni zdalnej tygodniowo – został wprowadzony w firmie jesienią 2021 roku (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Warner Bros. Discovery w Polsce do końca marca 2023 roku będzie prowadzić pilotażowy program pracy zdalnej w piątki.

W te dni firma – jak podano w komunikacie – będzie dążyć do maksymalnego zredukowania zużycia energii w swoich budynkach. Po okresie trzech miesięcy koncern ma zweryfikować "efektywność inicjatywy w spełnianiu proekologicznych założeń".

Czytaj też: Disney+ uruchomił wersję z reklamami

Hybrydowy model pracy – trzy dni stacjonarnej oraz dwa dni zdalnej tygodniowo – został wprowadzony w firmie jesienią 2021 roku. Dotychczas nie precyzowano, w które dni należy wykonywać obowiązki zawodowe poza biurem.

Zgodnie z nowymi założeniami zespoły Warner Bros. Discovery, których specyfika pracy pozwala na pracę zdalną, będą w ten sposób pracować w piątek i jeden inny wybrany dzień tygodnia.

"Ograniczenie zużycia energii elektrycznej, a tym samym naszego śladu węglowego jest wyzwaniem, które podejmujemy z dużym entuzjazmem" – stwierdziła w komunikacie Katarzyna Rozbiewska, administration unit director w Warner Bros. Discovery w Polsce.

Inicjatywa zmniejszania śladu węglowego Warner Bros. Discovery obejmuje także m.in. instalacje systemu umożliwiającego automatyczne wyłączanie zasilania urządzeń stacjonarnych lub wprowadzania ich w stan uśpienia w godzinach wieczornych i nocnych, optymalizację pracy urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych oraz modernizację systemu ich monitoringu i sterowania, obniżenie zakresów temperatury klimatyzacji i ogrzewania w budynkach, instalację nowej centrali wentylacyjnej oraz wymianę oświetlenia we wszystkich budynkach – w tym w pomieszczeniach takich jak garaże, klatki schodowe czy toalety – na energooszczędne LED.

Czytaj też: Kinga Jasionowska zwolniona z TVP Katowice. Komisja antymobbingowa zakończyła przesłuchania

(KOZ, 09.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.