Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kaczyński: Kurski miał propozycję rządową, ale "uznał, że to nie jest dla niego sprawa interesująca"

Jacek Kurski trzy miesiące temu stracił fotel prezesa TVP (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ujawnił, że były prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski dotychczasowe propozycje współpracy potraktował "jako trudne dla niego do przyjęcia". Miał również propozycję rządową.

W poniedziałek gościem Radia Wrocław był Jarosław Kaczyński. Został zapytany, czy ma pomysł, jak wykorzystać Jacka Kurskiego i jego doświadczenie polityczne.

Czytaj też: Nagrody Mediów Publicznych przyznane. Wygrali Długosz i Borowicz, Przemyk zrezygnowała

"Ja miałem kilka pomysłów, ale w tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz" – odparł szef PiS. A gdy dziennikarz zapytał: "Jacek Kurski nie chce?", Jarosław Kaczyński odpowiedział: "Dotychczasowe propozycje potraktował jako trudne dla niego do przyjęcia". Dopytywany, czy Kurski chciał być wicepremierem, stwierdził: "Nie, nie, nie. To są bajki medialne. Chociaż miał propozycję rządową, ale uznał, że to nie jest dla niego sprawa interesująca".

Jacek Kurski 5 września został odwołany przez Radę Mediów Narodowych ze stanowiska prezesa TVP. "Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania" – oświadczył wówczas Kurski.

Czytaj też: Idea Ahead zawiesza wydawanie magazynu o grach „Pixel”

(KOZ, 06.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.