Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Idea Ahead zawiesza wydawanie magazynu o grach „Pixel”

"Pixel" obecny był na rynku przez osiem lat. Ostatni numer ukaże się 21 grudnia

Idea Ahead zawiesza wydawanie magazynu "Pixel" poświęconego tematyce gier wideo. Ostatni numer ukaże się 21 grudnia.

Jak tłumaczy wydawca Robert Łapiński, decyzja o zamknięciu pisma związana jest m.in. ze znaczącym wzrostem kosztów wydawniczych, szczególnie papieru, druku, energii elektrycznej i logistyki. Część dziennikarzy "Pixela" ma dołączyć do redakcji miesięcznika "PSX Extreme", wydawanego również przez Idea Ahead.

Czytaj też: Z Kataru wracają nie tylko polscy piłkarze, ale i część dziennikarzy

„To bardzo bolesny krok, ale niestety konieczny z punktu widzenia utrzymania rentowności wydawnictwa. Podjęliśmy decyzję o skoncentrowaniu nakładów i działań na dalszym rozwoju miesięcznika PSX Extreme, który obecnie jest jedynym na polskim rynku wydawnictwem prasowym poświęconym tematyce gier wideo i popkulturze i ukazuje się nieprzerwanie od ponad 25 lat” – napisał Robert Łapiński w komunikacie dla mediów.

Jak tłumaczy "Presserwisowi", transfer dziennikarzy będzie oznaczał, że w "PSX Extreme" pojawią się teksty poświęcone historii gier wideo oraz aktualnej sytuacji branży. Wydawnictwo szykuje również nowe oferty dla dotychczasowych prenumeratorów "Pixela". – To będzie propozycja konwersji prenumeraty na tytuł "PSX Extreme", poszerzona o bonusowe treści, nad którymi pracujemy – zdradza Robert Łapiński.

Likwidowany tytuł "Pixel" obecny był na rynku przez osiem lat. Z kolei najbliższy, 304. numer "PSX Extreme", ukaże się 14 grudnia, tradycyjnie z dołączonym Kalendarzem Gracza na rok 2023. Magazyn będzie się nadal ukazywał w nakładzie 25 tys. egz.

Czytaj też: Grand Press 2022. Nominacje: Reportaż prasowy/internetowy, Reportaż audio, Reportaż tv/wideo

(MZD, 06.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.