Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polscy operatorzy wyłączają kanał Ukraine 1 i zastępują go innymi ukraińskimi stacjami

Kanał Ukraine 1 emituje m.in. filmy i seriale (screen: Polsat Box Go)

W grudniu z ofert części polskich operatorów zniknie ukraiński ogólnotematyczny kanał Ukraine 1.

"W imieniu nadawcy (grupa Media Group Ukraine) informujemy, że od 15 grudnia 2022 program Ukraine 1 przestanie być nadawany. Jest to związane z trudną sytuacją na Ukrainie spowodowaną wojną oraz utratą istotnej części zasobów mediowych" – można przeczytać w komunikacie, który opublikował m.in. operator kablowy WTvK.

Czytaj też: Wniosek o przedłużenie koncesji dla TVN trafił do KRRiT

Dominik Tzimas, założyciel firmy Idea Ventures, która w Polsce dystrybuuje stacje ukraińskie (m.in. Ukraine 1, Ukraine 2 czy Star Family) stwierdza jednak, że Ukraine 1, ani żaden inny kanał, nie kończy nadawania. – Kanał Ukraine 1 nie będzie już dostępny bezpłatnie, to jedyna zmiana – mówi Tzimas.

Większość czołowych operatorów wyłączy jednak Ukraine 1 ze swoich ofert.

Biuro prasowe Play podkreśla, że w ofercie telewizyjnej tego operatora Ukraine 1 był dostępny tymczasowo. – Owszem, mamy plany na zastąpienie tego kanału. O szczegółach będziemy informowali niebawem – przekazało nam biuro prasowe Play.

Czytaj też: Renata Przemyk nie chce Nagrody Mediów Publicznych. "Ja bym w oczy sobie spojrzeć nie mogła"

Karol Wieczorek, PR manager w Netii, podkreśla, że operator włączył w listopadzie pięć ukraińskich kanałów: Star Cinema, Star Family, Film UA Drama, Dacha TV i X-Sport. – Można powiedzieć, że z naddatkiem uzupełniliśmy to wyłączenie (Ukraine 1 – przyp. red.) – stwierdza Wieczorek.

Justyna Grzelak, koordynatorka ds. PR w Grupie Vectra, informuje, że 7 grudnia grupa wprowadzi zmianę w ofercie programowej, wyłączając Ukraine 1. – W miejsce tego programu włączymy Espreso TV, program w języku ukraińskim z informacjami i bieżącymi wydarzeniami – mówi Grzelak.

Czytaj też: TVP nie potwierdza, że Dariusz Szpakowski skomentuje finał mundialu

Karolina Pawlik, communication & PR manager w sieci Inea, potwierdza, że Ukraine 1 zostanie zastąpiony innym kanałem. – Na ten moment nie mogę podać więcej szczegółów – ucina.

Z kolei Olga Zomer, rzeczniczka prasowa Polsat Box, stwierdza tylko: – Jeśli będą u nas wprowadzane jakieś zmiany, to poinformujemy.

Pod koniec lipca nadawanie zakończył inny ukraiński kanał – informacyjny Ukraina 24. Część polskich operatorów zastąpiła go wtedy właśnie stacją Ukraine 1.

Czytaj też: Grand Press 2022: nominacje w kategoriach News, Dziennikarstwo śledcze oraz Publicystyka

(MNIE, 05.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.