Dział: REKLAMA

Dodano: Grudzień 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

K2 Holding spodziewa się, że rok 2022 będzie rekordowy dla spółki

Nowa strategia holdingu zostanie zaprezentowana w 2023 roku (fot. materiały prasowe)

Paweł Wujec, prezes K2 Holding, ujawnił wczoraj, że spółka spodziewa się dobrych wyników w czwartym kwartale i rekordowych w całym 2022 roku. 

Wujec podkreślił, że firma zakończy rok 2022 z rekordowymi przychodami i dynamiką wzrostu. Za sprawą sprzedaży Oktawave zysk netto i zysk brutto również będą rekordowe. W czerwcu holding sprzedał 90,08 proc. spółki zależnej Oktawave Netii za 25,5 mln zł. 

Prezes spółki poinformował, że chociaż w sierpniu rozpoczęto przegląd opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem grupy kapitałowej, w związku z wynikami prezentację aktualizacji strategii przesunięto na 2023 rok. W trakcie konferencji prasowej Tomasz Burczyński, członek zarządu K2, potwierdził, że grupa jest zainteresowana akwizycjami, ale dopiero w przyszłym roku. 

Paweł Wujec potwierdził, że planowana jest wypłata dywidendy za 2022 rok, ale będzie ona niższa niż wynosząca 6,40 zł dywidenda za rok poprzedni.

(KAP, 02.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.