Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Maj 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa K2 wypracowała 19,2 mln zł kwartalnych przychodów operacyjnych

Grupa K2 składa się z trzech jednostek biznesowych: software, marketing oraz spółki PerfectBot (fot. materiały prasowe)

Grupa K2 wypracowała 19,2 mln zł kwartalnych przychodów operacyjnych – o 19 proc. więcej, niż rok temu. EBITDA wyniosła 2,8 mln zł, a zysk operacyjny 2,2 mln zł.

W pierwszych trzech miesiącach br. największy zysk operacyjny wypracował software Fabrity. Było to 1,5 mln zł (wzrost o 34 proc. rok do roku). Spółka informuje, że aktualnie trwa proces przeglądu opcji strategicznych dla spółek marketingowych, które w związku z tym są prezentowane jako aktywa przeznaczone do sprzedaży. Holding prowadzi również testy Perfectbota GPT, który wykorzystuje sztuczną inteligencję i modele językowe. Grupa ma nadzieję, że projekt pozwoli na wykorzystanie szansy, która pojawiła się na rynku z rozwojem SI.

Czytaj też: Marcin Gaworski został prezesem Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR

Grupa K2 dostarcza kompleksowe rozwiązania i usługi w obszarach transformacji cyfrowej i marketingu digitalowego, oparte na zaawansowanej analityce, i tworzenie rozwiązań software. Obok spółki holdingowej działają trzy jednostki biznesowe w ramach dwóch segmentów operacyjnych: software i marketing oraz spółka PerfectBot, w której K2 Holding posiada 50 proc. udziałów.

(KAP, 29.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.