Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Listopad 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa K2 po trzech kwartałach 2022 roku: mocny wzrost segmentu software

"Motorem wzrostu był nasz softwarehouse Fabrity, którego przychody operacyjne zwiększyły się o 35 proc." – komentuje Paweł Wujec, prezes zarządu K2 Holding SA (fot. materiały prasowe)

Zgodnie z opublikowanym raportem giełdowym, w okresie styczeń-wrzesień 2022 roku przychody ze sprzedaży usług Grupy K2 wyniosły ponad 81 mln zł i były o 8 proc. wyższe niż w tym samym okresie ub.r.  Przychody operacyjne wzrosły o 21 proc., przekraczając 49 mln zł.

"Motorem wzrostu był nasz softwarehouse Fabrity, którego przychody operacyjne zwiększyły się o 35 proc. rok do roku" – komentuje Paweł Wujec, prezes zarządu K2 Holding SA.

Czytaj też: DoubleVerify: konsumenci nie ufają markom kojarzonym z dezinformacją

Spółka sfinalizowała i rozliczyła w czerwcu br. sprzedaż zależnej firmy Oktawave (działalność chmurowa) operatorowi telekomunikacyjnemu Netia z Grupy Polsat Plus. Wynik ze sprzedaży Oktawave miał wartość 21 mln zł, co przełożyło się na osiągnięcie rekordowego poziomu skonsolidowanego zysku brutto na szacunkowym poziomie 26,5 mln zł dla trzech kwartałów 2022 roku. W ramach rozliczenia transakcji do K2 Holding wpłynęło 31,7 mln zł z uwzględnieniem spłaty pożyczki udzielonej Oktawave. We wrześniu i październiku br. do akcjonariuszy K2 Holding trafiło łącznie 8,40 zł na każdą akcję (dywidenda za rok 2021 oraz zaliczka na dywidendę roku 2022). Dla porównania, w 2021 roku spółka wypłaciła 1,05 zł dywidendy na akcję.

We wrześniu br. fundusze Tar Heel Capital Pathfinder VC oraz KnowledgeHub Starter zdecydowały o objęciu nowych udziałów spółki PerfectBot za 2,52 mln zł, co oznacza łącznie 15,1 proc. w podwyższonym kapitale i wyznacza wycenę spółki PerfectBot na 16,7 mln zł. 50 proc. kapitału zachowała spółka matka K2 Holding, a pozostałe udziały należą do trzech założycieli. Przeprowadzenie transakcji sprawiło, iż spółka PerfectBot zaczęła być konsolidowana metodą praw własności.

Czytaj też: Finał piłkarskiego mundialu najdroższy w cenniku TVP na grudzień

(AMS, 21.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.