Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat i Canal+ nagrywają serial z Andrzejem Chyrą w głównej roli

Główną rolę w serialu gra Andrzej Chyra (fot. Maria Wytrykus/Polsat)

W połowie 2023 roku premierę będzie mieć ośmioodcinkowy serial "Sortownia", thriller koprodukcji Polsatu i Canal+. Andrzejowi Chyrze w serialu towarzyszą m.in. Olga Goldys, Marcin Czernik, Natalia Jędruś, Jaśmina Polak, Ilona Ostrowska, Mariusz Bonaszewski i Artur Barciś.

Akcja "Sortowni" rozgrywa się w jednym z warszawskich szpitalnych oddziałów ratunkowych. Głównym bohaterem jest lekarz (w tej roli Andrzej Chyra), który dokonuje segregacji medycznej pacjentów (zwanej też triażem, od fr. triage – sortowanie). Do serialu rozpoczęły się już zdjęcia.

Andrzejowi Chyrze w serialu towarzyszą m.in. Olga Goldys, Marcin Czernik, Natalia Jędruś, Jaśmina Polak, Ilona Ostrowska, Mariusz Bonaszewski i Artur Barciś. Reżyserką jest Anna Kazejak, a za scenariusz odpowiedzialni są Wiktor Piątkowski, Monika Powalisz, Michał Wawrzecki i Joanna Kozłowska.

Czytaj też: Agora planuje zwolnienia grupowe, chce pożegnać się z 84 pracownikami

Po stronie Telewizji Polsat producentem nadzorującym jest Beata Barcz, a producentem wykonawczym TFP (większościowym udziałowcem tej spółki jest Zygmunt Solorz). Kierownikiem literackim ze strony Canal+ została Dana Łukasińska.

"Sortownia" będzie mieć premierę w połowie 2023 roku jednocześnie w Canal+ Premium, Canal+ Online i Polsat Box Go. Serial ma osiem odcinków.

(KOZ, 28.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.