Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał TVP World dostępny w Polsce także drogą naziemną

Kanał TVP World nadaje informacje w języku angielskim (screen: Tvpworld.com)

Anglojęzyczny kanał informacyjny TVP World od poniedziałku jest dostępny w Polsce także drogą naziemną za pośrednictwem testowego multipleksu Telewizji Polskiej.

TVP World na testowym MUX zajął miejsce kanału TVP Kultura, który jednak pozostał dostępny naziemnie – nadal jest emitowany na ósmym MUX. Dotychczas przekaz TVP Kultura był obecny równolegle na dwóch multipleksach, testowym i ósmym.

Czytaj też: MSZ: 74,5 mln zł z resortu na TVP World w tym roku

Kanał TVP World nadaje od listopada 2021 roku. Do tej pory w Polsce był dostępny tylko u operatorów płatnej telewizji i w internecie. Stacja jest udostępniania także poza granicami kraju, m.in. w brytyjskiej ofercie naziemnej Freeview, ale jako element oferty hybrydowej (wymagane jest podłączenie odbiornika do internetu), w Stanach Zjednoczonych w serwisie Sling TV, a drogą naziemną w Litwie i Estonii.

(MNIE, 25.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.