Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Październik 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wciąż nie ma porozumienia zarządu RASP ze związkowcami. Rusza czwarta tura negocjacji

Ringier Axel Springer Polska przeprowadzi duże zwolnienia grupowe (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Dziś rozpoczyna się czwarta tura negocjacji związkowców z zarządem Ringier Axel Springer Polska w sprawie zwolnień grupowych.

Jak wynika z komunikatu RAS Polska z 11 października, zwolnienia mają objąć 8 proc. zatrudnionych na etacie, czyli ok. 120 osób. Związkowcy postulują zmniejszenie liczby planowanych zwolnień, godne odprawy dla osób objętych zwolnieniami grupowymi oraz szeroki pakiet pomocy socjalnej, osłonowej oraz mechanizmów naliczania m.in. dodatków wynikających ze stażu pracy.

Zwolnienia w Ringier Axel Springer Polska

Jak dowiedział się nieoficjalnie „Presserwis”, kilka dni temu związkowcy przesłali do pracowników wydawnictwa mail, w którym zdementowali plotki, jakoby uczestniczyli w tworzeniu listy osób do zwolnienia.

Czytaj też: 160 osób do zwolnienia w RAS Polska, znika "Auto Świat", a "Przegląd Sportowy" rzadziej. Eksperci: "Zaszkodziło myślenie korporacyjne"

„Chcemy (…) stanowczo zdementować plotki rozpowszechniane wśród pracowników RASP, jakoby przedstawiciele związków zawodowych uczestniczących w konsultacjach wraz z zarządem spółki tworzyli listy nazwisk osób przewidzianych do zwolnień grupowych. Wyznaczenie osób, które one obejmą, leży wyłącznie w kompetencjach menadżerów/kierowników konkretnych obszarów. My w żaden sposób nie bierzemy udziału w tym procesie” – napisano do pracowników.

Zgodnie z komunikatem RASP wiadomo, że do likwidacji są VOD.pl, Literia.pl i "Auto Świat" w formie papierowej. Z kolei „Przegląd Sportowy” ma się ukazywać tylko dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki.

Czytaj też: Związkowcy z RAS Polska chcą odpraw "wyraźnie powyżej stawek ustawowych"

(MZD, 25.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.