Dział: PRASA

Dodano: Październik 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Thomson Foundation przygotowała dla dziennikarzy bezpłatne kursy online

Kurs poświęcony rozwojowi biznesowemu mediów jest przeznaczony głównie dla małych lokalnych mediów (fot. Thomson Foundation/materiały prasowe)

Bezpłatny kurs online na temat rozwoju biznesowego dla mediów przygotowała Thomson Foundation, londyńska organizacja pozarządowa wspierająca rozwój mediów. Kurs przeznaczony jest głównie dla małych i lokalnych redakcji. 

Kurs to praktyczny przewodnik, który podpowiada, jak stworzyć skuteczną i zrównoważoną strategię rozwoju biznesu medialnego. Uczestnicy poznają sposoby na dywersyfikację źródeł przychodów wydawnictwa i redakcji oraz metody zarabiania na treściach redakcyjnych. Dowiedzą się, jak zarządzać newsroomem i jak korzystać z danych, aby pozostać w kontakcie z odbiorcami. Kursanci dowiedzą się, jak ustalić cele i zadania, które wspierają misję wydawnictwa i redakcji oraz pomagają firmie odnieść długofalowy sukces.

Rozwój biznesu medialnego to niejedyny kurs przygotowany przez Fundację. Dziennikarze mogą też wziąć udział w trzech innych, prowadzonych w języku angielskim. To kursy poświęcone tworzeniu i promocji podcastów, podstawom dziennikarstwa śledczego i bezpieczeństwu cyfrowemu. 

Trwające od 3 do 4 godzin kursy przeznaczone do samodzielnej nauki są częścią programu Thomson Foundation's Modern Journalism Skills 2022. Dziennikarze, którzy ukończą dwa z trzech kursów, będą mogli zwrócić się bezpośrednio do Thomson Foundation o wydanie certyfikatu ukończenia. Będą mogli również poprosić o godzinną konsultację online z wykładowcami kursu i omówić z nimi projekt własnego podcastu lub historii śledczej czy poprosić o konkretne porady dotyczące ich bezpieczeństwa cyfrowego.

Na kurs można się zapisać pod tym linkiem.

(PAR, 23.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.