Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Redakcja Weekend.Gazeta.pl będzie szkolić młodych dziennikarzy

W programie mogą uczestniczyć autorzy do 30. roku życia (fot. materiały prasowe)

Serwis Weekend.Gazeta.pl (Agora) ogłosił nabór do projektu "Polska Stories", w ramach którego dziesięciu młodych reporterów weźmie udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych pod okiem reportażystki Olgi Gitkiewicz. Redakcja opublikuje teksty na stronie głównej Gazeta.pl.

–  Dzięki projektowi "Polska Stories" chcemy dać głos młodemu pokoleniu reporterów i reporterek z całej Polski oraz dowiedzieć się, jakie historie z ich perspektywy są warte opowiedzenia czytelnikom naszego magazynu – mówi Anna Budyńska, redaktor naczelna Weekend.Gazeta.pl.

Każdy z uczestników programu „Polska Stories” zostanie objęty kompleksową opieką redaktorską w trakcie pracy nad własnym reportażem, który zostanie opublikowany na Gazeta.pl. Wszystkie teksty biorące udział w projekcie będą promowane na stronie głównej portalu oraz w jego serwisach społecznościowych. Zwieńczeniem projektu "Polska Stories" będzie wyłonienie najlepszego materiału przez jury, w skład którego wejdą przedstawiciele redakcji Weekend.Gazeta.pl.

W programie mogą uczestniczyć autorzy do 30. roku życia, którzy mają już na koncie publikacje dziennikarskie w serwisach internetowych, na blogach, w dziennikach lub czasopismach, nie są na stałe związani z żadną ogólnopolską redakcją, a ich doświadczenie w pracy dziennikarskiej nie przekracza pięciu lat. Udział w projekcie jest bezpłatny, a jego uczestnicy otrzymają wynagrodzenie za opublikowane reportaże.

Zgłoszenia do projektu "Polska Stories" można wysyłać do niedzieli 15 maja br. za pośrednictwem strony.

(BAE, 29.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.