Temat: radio

Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Free Press Eastern Europe organizuje szkolenie z dziennikarstwa naukowego dotyczące dezinformacji

Warsztaty dla dziennikarzy naukowych i medycznych organizuje Free Press Eastern Europe

Organizacja Free Press Eastern Europe z Pragi organizuje bezpłatne stacjonarne warsztaty z dziennikarstwa naukowego i medycznego dotyczące dezinformacji.

Organizatorzy z Free Press Eastern Europe (FPEE) podkreślają, że szkolenie będzie miało wymiar praktyczny, uczestnicy będą pracowali z case studies, na tekstach dziennikarskich i naukowych. Formuła zajęć opiera się o dyskusję, wymianę doświadczeń i realne rozwiązania. Ważnym aspektem będzie praca nad problem fake newsów i dezinformacji.

Szkolenie jest kierowane do wszystkich dziennikarzy, redaktorów i wydawców. Mogą w nim wziąć udział zarówno freelancerzy, jak i osoby na stałe związane z konkretnymi redakcjami, pracujący z naukowcami i lekarzami na co dzień lub sporadycznie. FPEE szczególnie zależy na dziennikarzach, którzy mierzą się z wyzwaniami we współpracy z akademikami i podczas praktycznych warsztatów chcą szukać rozwiązań.

Główne punkty szkolenia:

  •     Wyzwania komunikacyjne między mediami a naukowcami
  •     Tworzenie rzetelnych treści naukowych, odróżnianie i weryfikacja fake newsów
  •     Korzystanie z naukowych baz, docieranie do właściwych ekspertów
  •     Praca nad atrakcyjnym naukowym materiałem dziennikarskim


Trening będzie trwał dwa dni (łącznie 10 godzin): 18 marca (w godz. 15:00-19:00) i 19 marca (10:00-16:00). Odbędzie się w Pracowni Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 Warszawa (wejście od Kubusia Puchatka). Osobom spoza Warszawy organizatorzy zapewniają nocleg i transport, będą też przekąski oraz obiad. 

Szkolenie "Dziennikarstwo medyczne i naukowe w dobie dezinformacji. Stacjonarne warsztaty z dziennikarstwa naukowego" odbędzie się 18 i 19 marca w Warszawie. Poprowadzi je dr Tomasz Sobierajski, socjolog z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, który jest analitykiem i metodologiem, wakcynologiem społecznym, trenerem komunikacji medycznej i interpersonalnej, badaczem socjomedycznym oraz socjourbanistą. Gośćmi będą dziennikarka i redaktorka Magdalena Kuszewska oraz aktor i trener technik wokalnych Filip Cembala.

Zapisy mailowo przyjmuje koordynatorka projektu Edytą Iwaniuk ([email protected]). W treści maila należy opisać swoje oczekiwania wobec szkolenia oraz załączyć kilka linków do swoich materiałów dziennikarskich. Więcej szczegółów na stronie fpee.eu.

Organizatorzy przygotowali 15 miejsc dla uczestników, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń. Termin zgłoszeń upływa o godz. 23:59 12 marca.

Szkolenie odbywa się w ramach pilotażowego programu Science+ holenderskiej organizacji Free Press Unlimited oraz powiązanej z nią Free Press for Eastern Europe. FPEE jest organizacją pozarządową zarejestrowaną w Pradze, w Czechach. Działa na rzecz promocji niezależnego, rzetelnego dziennikarstwa. Wspiera kooperacje między mediami, dziennikarzami i ekspertami oraz buduje sieci współpracy. Projekt Science+ realizowany jest początkowo w sześciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej (CEE): Czechach, Polsce, Węgrzech, Słowacji, Bułgarii i Rumunii. 

(BCY, 11.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.