Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP ponownie oferuje operatorom TVP 4K za opłatą. "Wybitnie dyskryminujące zasady"

TVP 4K jest kanałem okazjonalnym, tym razem ma pokazywać mecze piłkarskiego mundialu w Katarze (screen: YouTube/Archiwista Telewizji)

Telewizja Polska, mimo protestu operatorów, kolejny raz oferuje im kanał TVP 4K za opłatą – ustalił "Presserwis".

TVP 4K zostanie ponownie uruchomiony na czas piłkarskiego mundialu (20 listopada - 18 grudnia) i ma być nadawany za darmo naziemnie na tzw. testowym multipleksie TVP.

"Za TVP 4K musimy zapłacić jak za węgiel"

Telewizja Polska nie odpowiedziała na pytanie, czy chce pobierać od operatorów opłaty za reemisję TVP 4K. Centrum Informacji TVP stwierdziło tylko, że przedstawi im oferty "na zasadach niedyskryminujących".

Czytaj też: TVP 1 wraca do emisji "Sportu" po "Wiadomościach". To decyzja prezesa TVP

Z nieoficjalnych informacji "Presserwisu" wynika jednak, że wybrani dostawcy telewizji już otrzymali od TVP oferty udostępniania TVP 4K za opłatą, ale z zaznaczeniem, że musi je jeszcze zaakceptować zarząd Telewizji Polskiej (obecnie tworzy go jednoosobowo prezes Mateusz Matyszkowicz).

– Te "niedyskryminujące zasady" pozostają wybitnie dyskryminujące, co przekłada się na to, że za TVP 4K musimy zapłacić jak za węgiel – mówi nam przedstawiciel jednego z operatorów.

Opłata 5 zł od abonenta nie jest symboliczna

TVP pobierała już od sieci kablowych czy platform IPTV opłaty za możliwość reemisji TVP 4K także w czasie Euro 2020 w 2021 roku, mimo że sama emitowała ten kanał za darmo na multipleksie.

Czytaj też: Sylwester w Polsacie ponownie z województwem śląskim, a w TVP – z Zakopanem

"Trudno nam się zgodzić ze stwierdzeniem, że opłata w wysokości 5 zł od jednego abonenta jest opłatą symboliczną i niedyskryminującą, w sytuacji, gdy ten sam abonent może odebrać program TVP 4K z nadajników naziemnych Emitela bez żadnych opłat i umów" – informowali wówczas w piśmie przesłanym do TVP operatorzy zrzeszeni w Związku Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom.

TVP 4K jest kanałem okazjonalnym. Tym razem ma pokazywać mecze piłkarskiego mundialu w Katarze. Choć spotkania będą też nadawane w TVP 1, TVP 2 i TVP Sport, to w TVP 4K będą one dostępne w lepszej jakości obrazu.

Czytaj też: Matyszkowicz zawiesił wydawcę "Wielkiego testu". Za pytanie związane karierą prezesa TVP

(MNIE, 21.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.