Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Matyszkowicz zawiesił wydawcę "Wielkiego testu". Za pytanie związane karierą prezesa TVP

Prezes TVP Mateusz Matyszkowicz miał przekazać zespołowi, że "mają porzucić złe praktyki" (fot. Piotr Molęcki/East News)

Prezes Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz zawiesił wydawczynię "Wielkiego testu o telewizji" Joannę Lińczuk za pytanie związane z nim - ustalił "Presserwis".

Podczas środkowego "Wielkiego testu o telewizji" padło pytanie: "Który z programów TVP Kultura poświęcony był książkom, a rozmowy prowadzone przez Mateusza Matyszkowicz nagrywano w miejscach nawiązujących do treści tych książek?".

"Rodzi się nowy kult prezesa?" - skomentował na Twitterze Mariusz Gierszewski, dziennikarz Radia Zet. "Widzę, że Kurski to z promocją swojej osoby może buty czyścić Matyszkowiczowi" - napisał z kolei Piotr Leski. 

Z naszych informacji wynika, że wydawczyni "Wielkiego testu o telewizji" Joanna Lińczuk została zawieszona. Taką decyzję podjął prezes TVP Mateusz Matyszkowicz. Według naszego rozmówcy, Matyszkowicz miał przekazać zespołowi, że "mają porzucić złe praktyki".

- Pytania do programu „Wielki test" akceptowane są przez wydawcę programu. Pytanie dotyczące programu "Chuligan literacki" nie było konsultowane z prezesem Mateuszem Matyszkowiczem, w którego opinii nie powinno ono się pojawić w audycji. Wydawca programu został zawieszony w wykonywaniu obowiązków służbowych do czasu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji - przekazało "Presserwisowi" biuro prasowe TVP. 

(KOZ, 20.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.