Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP 1 wraca do emisji "Sportu" po "Wiadomościach". To decyzja prezesa TVP

"Decyzja została poprzedzona analizą oglądalności i efektywności wykorzystania czasu reklamowego" – stwierdziła spółka (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

TVP 1 od listopada ponownie emitować będzie "Sport" po głównym wydaniu "Wiadomości", a nie przed nim. Zdecydował o tym prezes Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz.

TVP w komunikacie podała, że "powraca do tradycji emisji" codziennego serwisu sportowego po "Wiadomościach". "Sport" przed dziennikiem był emitowany od lutego 2019 roku. Od 1 listopada po "Wiadomościach" najpierw będzie można obejrzeć "Pogodę", a następnie o 20.10 "Sport".

Czytaj też: Matyszkowicz zawiesił wydawcę "Wielkiego testu". Za pytanie związane karierą prezesa TVP

"Telewizja Polska wspiera sport, wspólnotę kibicowania i aktywny tryb życia. Decyzja została poprzedzona analizą oglądalności i efektywności wykorzystania czasu reklamowego" – stwierdziła spółka.

Z informacji "Presserwisu" wynika, że decyzję w tej sprawie podjął osobiście prezes Mateusz Matyszkowicz, który 5 września zastąpił na stanowisku Jacka Kurskiego.

Czytaj też: Radio Maryja usuwa audycję z homofobicznymi wypowiedziami wiceministra sprawiedliwości

(KOZ, 21.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.