Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP zapowiada film o Radosławie Sikorskim. Premiera "Pana z Chobielina" wkrótce

Taką grafiką TVP promuje film o Radosławie Sikorskim (fot. tvp.info)

Telewizja Polska wyemitowała zwiastun filmu pt. "Pan z Chobielina", który poświęcony będzie Radosławowi Sikorskiemu, europosłowi Platformy Obywatelskiej i byłemu ministrowi spraw zagranicznych.

"Marcin Tulicki w swoim najnowszym materiale filmowym pt. »Pan z Chobielina« pyta o politykę zagraniczną według Radosława Sikorskiego. Sam polityk – gdy kierował polską dyplomacją – na spotykaniach z rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem deklarował, że pracuje nad dobrymi, dojrzałymi stosunkami polsko-rosyjskimi. Tulicki pyta m.in. dlaczego" – czytamy w zapowiedzi opublikowanej na portalu TVP Info.

Film o Radosławie Sikorskim "skandaliczny"

Nadawca nie ujawnia, kiedy zaplanował premierę, ale pisze, że odbędzie się ona wkrótce.

Czytaj też: TVP będzie kontynuować produkcję serialu "Ojciec Mateusz", ale bez udziału ATM Grupy

Zwiastun pokazuje archiwalne zdjęcia i nagrania z oficjalnych spotkań na szczeblu państwowym. Pojawia się też ujęcie Ławrowa palącego papierosa na balkonie i rozmawiającego z Sikorskim.

To nie pierwszy raz, gdy Marcin Tulicki przygotowuje film o politykach opozycji. W kwietniu TVP 1 i TVP Info wypuściły materiał, który sugerował m.in., że były premier Donald Tusk ponosi odpowiedzialność za wojnę w Ukrainie. Po jego emisji w TVP Info odbyła się dyskusja z udziałem prawicowych dziennikarzy wspierających punkt widzenia zaprezentowany w filmie. Wzięli w niej udział: Marcin Tulicki (autor), Michał Rachoń (TVP Info), Dorota Kania , Michał Karnowski ("Sieci") i Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska" i TV Republika). Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała pięć skarg na Telewizję Polską. Powtórkę filmu o Tusku wyemitowano jednak w maju.

– To skandaliczny film. Będę go analizował na zajęciach ze studentami dziennikarstwa, jako przykład ekstremalnej propagandy i manipulacji – stwierdził wtedy Krzysztof Luft, były członek KRRiT.

WP o Tulickim: "Wierny propagandzista PiS-u"

Wcześniej, bo w grudniu 2021 roku, TVP pokazała film "Holding", którego współautorem był także Tulicki. Film o powstaniu telewizji TVN był emitowany w czasie ulicznych protestów przeciwko tzw. lex TVN. Jak informowała wtedy "Presserwis" rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska, do rady w sprawie "Holdingu" wpłynęły dwie skargi od osób indywidualnych. Zarzuty skarżących: szkalujący i prześmiewczy materiał o stacji telewizyjnej TVN.

Czytaj też: Ponad milion widzów meczu Real Madryt - FC Barcelona w Eleven Sports 1 i Canal+ Premium

Sam Radosław Sikorski, znany z tego, że intensywnie używa portalu społecznościowego Twitter, nie skomentował tam jeszcze zapowiedzi najnowszego filmu. Dodał jedynie post z linkiem do serwisu telewizyjnego Wirtualnej Polski, który pod koniec minionego roku przyjrzał się karierze Tulickiego.

"Lubi ujawniać wrażliwe dane przeciwników rządu, nie lubi odpowiadać za to przed sądem. Uważany jest za wiernego propagandzistę PiS-u, TVN tropi od dawna. Kim jest Marcin Tulicki, gwiazda TVP" – komentował wtedy WP Teleshow.

Czytaj też: TVP: audyt nie potwierdził nieprawidłowości przy koncertach plenerowych

(ŁU, 18.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.