Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP: audyt nie potwierdził nieprawidłowości przy koncertach plenerowych

"Wykonane w ostatnim okresie czynności nie potwierdziły nieprawidłowości w obszarze rozrywki" – przekazała TVP (fot. Mateusz Grochocki/East News)

Przeprowadzony w Telewizji Polskiej przegląd umów dotyczących produkcji plenerowych koncertów nie wykazał nieprawidłowości przy ich organizowaniu – informuje spółka. Kontrolę wszczęto na wniosek nowego prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza.

Umowy w agencji kreacji rozrywki i oprawy TVP sprawdzało biuro audytu i kontroli wewnętrznej TVP. Jak informowaliśmy, kontrola miała zostać wywołana wątpliwościami wokół koncertów disco polo.

Czytaj też: "Dowiaduję się o rzeczywistości, gdy oglądam TVP". Krytycy wolnych mediów w nowej KRRiT

"Wykonane w ostatnim okresie czynności nie potwierdziły nieprawidłowości w obszarze rozrywki, tym samym spółka nie potwierdza informacji zawartych w ostatnich licznych i nierzetelnych publikacjach na temat kontroli w TVP" – przekazało "Presserwisowi" biuro prasowe telewizji publicznej.

Mateusz Matyszkowicz 5 września zastąpił na fotelu prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Czytaj też: Jak hartował się TVN. Początki były fatalne, "chrzaniło się wszystko"

(KOZ, 17.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.