Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP Sport i Polsat Sport pokażą galę Złotej Piłki. Lewandowski wśród nominowanych

Wśród nominowanych do Złotej Piłki jest Robert Lewandowski (fot. Piotr Molęcki/East News)

TVP Sport i Polsat Sport pokażą dziś galę Złotej Piłki, organizowaną przez magazyn "France Football". Szansę na tytuł najlepszego piłkarza świata ma Polak Robert Lewandowski, który znalazł się w gronie nominowanych.

W tym roku wprowadzono zmiany w zasadach plebiscytu. Pod uwagę brany jest sezon 2021/22, a nie jak dotychczas rok kalendarzowy. Ponadto głosy mogą oddawać tylko dziennikarze z krajów z pierwszej setki rankingu FIFA (wcześniej głosowało 170 państw).

Czytaj też: TVP: audyt nie potwierdził nieprawidłowości przy koncertach plenerowych

W Tvpsport.pl transmisja rozpocznie się o 18.50. Relacjonowany będzie wtedy tzw. czerwony dywan, czyli wejście na galę piłkarskich gwiazd i zaproszonych gości. W naziemnym TVP Sport transmisja ruszy o 19.55. Komentatorami będą Maciej Iwański i Piotr Sobczyński.

W Polsat Sport transmisja rozpocznie się o 18.50. Będzie dostępna też w serwisie streamingowym Polsat Box Go. Stacja nie podała, kto będzie komentował galę.

Wydarzenie odbędzie się w Theatre du Chatelet w Paryżu.

Nagrodę Złotej Piłki "France Football" przyznaje od 1956 roku.

Czytaj też: Kanały prywatnych nadawców z ósmego multipleksu zyskały udział w rynku

(MNIE, 17.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.