Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„GW” wśród europejskich redakcji tworzących newsletter „European Focus"

Newsletter „European Focus" będzie ukazywał się przez 18 miesięcy (screen europeanfocus.eu)

„Gazeta Wyborcza” wspólnie z zagranicznymi redakcjami tworzy newsletter poświęcony sprawom europejskim. Pierwsze wydanie ukaże się 28 września.

Oprócz „Gazety Wyborczej” w inicjatywę zaangażowane są redakcje Balkan Insight (Bośnia i Hercegowina), Delfi (Estonia), "Der Tagesspiegel" (Niemcy), "Domani" (Włochy), "El Confidencial" (Hiszpania), "HVG" (Węgry), "Libération" (Francja) i n-ost (Niemcy). Każde wydanie newslettera będzie składać się z pięciu krótkich autorskich materiałów reprezentujących różne gatunki dziennikarskie. Zostaną one też dodatkowo opublikowane w lokalnych językach - w druku i online - na łamach mediów uczestniczących w projekcie. Prace nad newsletterem będą kierowane rotacyjnie – przez zmieniającego się co tydzień redaktora naczelnego.

"Agresja Rosji na Ukrainę, wzrost siły prawicowych populistów w Europie, łatwość rozpowszechniania teorii spiskowych na temat koronawirusa czy szczepionek dowodzą, że nasze demokratyczne społeczeństwa stoją w obliczu wielkich niebezpieczeństw. Dlatego europejscy dziennikarze muszą wyjść ze swoich narodowych »baniek« i zacząć dyskutować o problemach swoich krajów. Wiele z nich można rozwiązać tylko wspólnie" - komentuje w komunikacie prasowym Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej".

Newsletter „European Focus" będzie ukazywał się przez 18 miesięcy.

(MZD, 22.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.