Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 08, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejni dyrektorzy TVP tracą stanowiska. Roman Pedrycz i Ewelina Sapińska odwołani

Mateusz Matyszkowicz zastąpił Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa TVP w poniedziałek 5 września (fot. Piotr Molęcki/East News)

W Telewizji Polskiej po zmianie prezesa stanowiska stracili kolejni dyrektorzy: szef ośrodka TVP Technologie i wiceszefowa biura programowego – dowiedział się "Presserwis".

Prezes TVP Mateusz Matyszkowicz ze stanowiska dyrektora ośrodka TVP Technologie odwołał Romana Pedrycza, który zajmował je od lutego 2016 roku. Pedrycz w przeszłości pracował w Zakładach Przemysłu Ciągnikowego "Ursus" ze Stanisławem Bortkiewiczem, dyrektorem biura spraw korporacyjnych TVP. Bortkiewicz był jednym z najbliższych współpracowników byłego prezesa telewizji publicznej Jacka Kurskiego (został odwołany w poniedziałek).

Czytaj też: Koncertu TVP na otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej jednak w ogóle nie będzie

P.o. dyrektorem TVP Technologie został Przemysław Herburt, dyrektor ośrodka dokumentacji i zbiorów programowych w spółce.

Mateusz Matyszkowicz zdymisjonował również Ewelinę Sapińską, która od 2019 roku była zastępczynią dyrektora biura programowego TVP ds. marketingu.

"Potwierdzamy, że Ewelina Sapińska nie jest już zastępcą dyrektora ds. marketingu w biurze programowym, ale pozostaje w strukturach spółki" – informuje biuro prasowe TVP.

Z kolei we wtorek – jak informowaliśmy – stanowisko stracił Paweł Gajewski, dyrektor TVP 3 i p.o. dyrektor TVP 3 Warszawa. Obowiązki zarówno dyrektora TVP 3, jak i TVP 3 Warszawa, pełni teraz Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. W podległym TAI kanale TVP Info ma być więcej informacji zagranicznych i kulturalnych.

Czytaj też: Nowy "Press": Lachowski o swojej pierwszej wojnie, a także Gugała, Burzyńska, Klarenbach i ekipa Zełenskiego

(KOZ, 08.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.