Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Blajer ponownie dziennikarzem TVP Info. Ale wciąż jest także adwokatem

Na antenie TVP Info Paweł Blajer ponownie omawia zagadnienia ekonomiczne (screen: TVP Info)

Paweł Blajer, który z końcem 2021 roku odszedł z TVP Info, ponownie jest dziennikarzem kanału informacyjnego Telewizji Polskiej.

Paweł Blajer w TVP Info pracował od marca 2020 roku. Pod koniec roku 2021 odszedł z telewizji i mediów w ogóle, bo rozpoczął pracę jako adwokat (jest doktorem nauk prawnych).

Paweł Blajer wraca do TVP Info

Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, informuje, że wznowiona współpraca TVP Info z Blajerem jest stała. Na antenie TVP Info dziennikarz w ramach serwisów informacyjnych ponownie omawia zagadnienia ekonomiczne, np. kwestię wakacji kredytowych.

Czytaj też: Krzysztof Ziemiec poprowadził prezentację ws. reparacji od Niemiec. Eksperci: stracił wiarygodność

Paweł Blajer nie odpowiedział na pytania "Presserwisu", dlaczego zdecydował się powrócić do TVP Info i czy praca w telewizji nie będzie kolidowała z jego aktywnością zawodową w roli adwokata. Na stronie Pawelblajer.pl nadal informuje o swoich usługach z zakresu prawa karnego gospodarczego.

Żakowski: "Czy warto to komentować?"

Przed podjęciem pracy w TVP przez około 12 lat Blajer był związany z kanałami TVN.

Czytaj też: RMF Maxxx ma stać się RMF Maxx na 18. urodziny stacji

W TVN 24 BiS prowadził m.in. programy "Bilans" i "Biznes dla ludzi", a w TVN CNBC "Blajer mówi: Biznes". Jeszcze wcześniej pracował w "Rzeczpospolitej", gdzie był m.in. kierownikiem działu prawa i podatków.

Po tym, jak zdecydował się przejść z TVN 24 BiS do TVP Info, był krytykowany przez internautów i dziennikarzy. "Żegnamy Blajera jako dziennikarza, a witamy jako PR-owca" – komentował wówczas Jacek Żakowski, publicysta "Polityki". Dziś o powrocie Pawła Blajera do TVP Info Żakowski mówi tylko: – Czy w ogóle warto ten fakt komentować?

Czytaj też: Nowy "Press": Lachowski o swojej pierwszej wojnie, a także Gugała, Burzyńska, Klarenbach i ekipa Zełenskiego

(MNIE, 05.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.