Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Blajer kończy pracę w mediach. Zdał egzamin adwokacki

Paweł Blajer w TVP Info prowadził cykl "Antykryzys poradnik" (screen: YouTube/TVP Info)

Paweł Blajer, długoletni dziennikarz ekonomiczny z końcem roku odszedł z TVP Info i zakończył pracę dla mediów. Zdał egzamin adwokacki i rozpoczął współpracę z kancelarią Gessel.

Paweł Blajer nie chce komentować odejścia z mediów. O końcu współpracy z TVP Info poinformował w serwisie LinkedIn.

Wykluczona nawet okazjonalna współpraca

Blajer już od kilku lat chciał pracować jako prawnik. Pod koniec zeszłego roku otrzymał propozycję współpracy z kancelarią Gessel, co zbiegło się z końcem jego kontraktu z TVP. Według ustaleń "Presserwisu" to Blajer nie chciał go przedłużyć. Wybrał specjalizację prawo karne gospodarcze i zdecydował się na zajmowanie się też sprawami z urzędu.

Czytaj też: Spośród dzienników to "Super Express" zarobił najwięcej na reklamach państwowych spółek

Z naszych informacji wynika, że Blajer wyklucza nawet okazjonalną współpracę z telewizjami w charakterze eksperta prawnego, bo chce całkowicie skupić się na pracy w kancelarii oraz w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie, gdzie wykłada przedmioty z prawa karnego gospodarczego.

Paweł Blajer w TVP Info pracował od 2020 roku. Był autorem cyklu "Antykryzys poradnik". Poprzednio, przez ponad 12 lat, był związany z kanałami TVN. W TVN24 BiS prowadził m.in. programy "Bilans" i "Biznes dla ludzi", a w TVN CNBC "Blajer mówi: Biznes". Przez krótki czas był też reporterem TVN 24. Jeszcze wcześniej pracował w "Rzeczpospolitej", gdzie był m.in. kierownikiem działu prawa i podatków.

"Żegnamy dziennikarza, witamy PR-owca"

Po tym, gdy zdecydował się przejść z TVN 24 BiS do TVP Info, był mocno krytykowany przez internautów i dziennikarzy. "Żegnamy Blajera jako dziennikarza, a witamy jako PR-owca" - komentował wówczas Jacek Żakowski, publicysta "Polityki".

Czytaj też: 2 mld zł trafi do mediów publicznych. Prezydent podpisał ustawę budżetową

Paweł Blajer jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego i studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Jest doktorem nauk prawnych.

(MNIE, 14.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.