Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacoń, Suchecka i Warchoł z TVN 24 nominowani do Korony Równości w kategorii media

"Pierwszy raz w historii plebiscytu w kategorii media nominowano osoby reprezentujące jedną redakcję" – podaje Kampania Przeciw Homofobii (fot. materiały prasowe)

W plebiscycie Kampanii Przeciw Homofobii Korony Równości w kategorii media nominowano troje dziennikarzy TVN 24.

Nominacje otrzymali: Piotr Jacoń (gospodarz programu "Bez polityki", autor dwóch reportaży poświęconych sytuacji osób transpłciowych i ich rodzin oraz książki "My, trans”, a prywatnie ojciec transpłciowej córki), Justyna Suchecka (autorka książek "Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat" i "Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze"), która od wielu lat publicznie wspiera osoby LGBT+ m.in. w kontekście edukacji szkolnej, oraz Marta Warchoł, która publicznie opowiedziała o swoim związku z producentką "Faktów" Iwoną Widomską.

Czytaj też: O. Ludwik Wiśniewski w liście do Jarosława Kaczyńskiego: TVP zatruwa duszę narodu

Gala wręczenia Koron Równości odbędzie się 8 września.

Celem organizowanego przez KPH po raz czwarty plebiscytu Korony Równości jest wyróżnienie osób, które przez ostatnie 12 miesięcy w sposób szczególny angażowały się w walkę o równe prawa dla społeczności LGBT+.

(KOZ, 19.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.