Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Administrator Rapidu.net i Darkw.pl zapłaci Canal+ za naruszenia praw autorskich

Obecnie serwisy informują o legalnej ofercie Canal+ Online (screen Rapidu.net)

Administrator Rapidu.net oraz innych powiązanych z tą stroną serwisów – Darkw.pl i Freshfile.pl – zawarł z Canal+ Polska porozumienie. Przekazał spółce domeny Rapidu.net i Darkw.pl oraz zapłaci za naruszenie praw autorskich.

W ramach monitoringu internetu, prowadzonego przez sekcję do walki z piractwem Canal+ Polska, wykryto, że w serwisach internetowych Rapidu.net, Darkw.pl i Freshfile.pl, zarządzanych przez tego samego administratora, użytkownicy udostępniają znaczne liczby utworów, w tym m.in. filmy i seriale, do których prawa ma Canal+ Polska.

Czytaj też: „Super Express” odświeżył serwis internetowy, ale nie cały

Jak podano w komunikacie, administrator serwisów uznał roszczenia Canal+ Polska dotyczące naprawienia wyrządzonej szkody poprzez zapłatę ustalonej kwoty. Jej wysokości nie ujawniono.

Przekazane domeny wykorzystywane są obecnie do budowania wśród dotychczasowych użytkowników Rapidu.net i Darkw.pl świadomości na temat legalnej oferty serwisu Canal+ Online.

Czytaj też: Minęło pół roku, a Rymanowski nie wysłał pozwu przeciwko Lisowi. Ale nie rezygnuje

(KOZ, 22.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.