Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Canal+ pokaże mecze ligi angielskiej, ale z komentarzem z Viaplay

Mecze Premier League w Viaplay będą komentowali m.in. Przemysław Pełka i Michał Gutka, którzy przeszli tam z Canal+ (fot. Pixabay.com)

W piątek Canal+ Polska poinformował o nabyciu od Viaplay sublicencji na emisję piłkarskiej ligi angielskiej. Canal+ będzie mógł pokazywać wybrane mecze, ale z komentarzem przygotowywanym przez Viaplay.

Dotychczas, przez ponad 20 lat, angielska liga piłkarska była dostępna w całości w Canal+ Polska. Prawa od sezonu 2022/2023 do 2027/2028 przejął jednak Viaplay. Canal+ Polska kupił z kolei sublicencję, obejmującą sezony 2022/2023, 2023/2024 i 2024/2025. Dzięki niej od sierpnia kanały Canal+ będą mogły pokazywać dwa czołowe mecze Premier League w każdej kolejce. Nie będą jednak realizowały dla tych spotkań własnego komentarza.

Czytaj też: Liga angielska jednak zostaje w Canal+, sublicencja od Viaplay

"To ten sam komentarz (przygotowany przez komentatorów Viaplay), który będzie można usłyszeć, oglądając mecze na platformie Viaplay" – potwierdza biuro prasowe serwisu.

Mecze Premier League w Viaplay mają komentować m.in. Przemysław Pełka i Michał Gutka, którzy przeszli tam z Canal+.

Czytaj też: BBC News przeprasza Raheema Sterlinga za powiązanie go ze sprawą o gwałt

(MNIE, 19.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.