Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC News przeprasza Raheema Sterlinga za powiązanie go ze sprawą o gwałt

Raheem Sterling do tej pory miał nieposzlakowaną opinię (fot. Wikimedia Commons/Антон Зайцев)

BBC News wystosowało przeprosiny na antenie wobec Raheema Sterlinga, piłkarza reprezentacji Anglii, za wskazanie go jako podejrzanego o gwałt. W rzeczywistości chodziło o innego piłkarza.

Komentarz do fotografii Sterlinga, wykorzystanych wcześniej do materiału dotyczącego jego niedawnego transferu z Manchesteru City do Chelsea Londyn, został wyemitowany pomyłkowo. W materiale nie wymieniono nazwiska podejrzanego, ale zdjęcia napastnika reprezentacji Anglii sugerowały, że chodzi o niego.

Czytaj też: Liga angielska jednak zostaje w Canal+, sublicencja od Viaplay

Prezenter BBC News wyjaśnił później, że sytuacja została spowodowana "błędem technicznym". Podkreślił, że Sterling jest „całkowicie niezwiązany” z zarzutami. Przeprosiny zostały powtórzone w kolejnych serwisach sportowych.

Nazwiska rzeczywistego podejrzanego nie podano. Powiedziano tylko, że sprawa jest związana z wydarzeniami w północnym Londynie i dotyczy aresztowania 29-letniego piłkarza. Sterling ma lat 27.

Czytaj też: Pięć lat za usiłowanie zabójstwa holenderskiego dziennikarza

(MAC, 19.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.