Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pięć lat za usiłowanie zabójstwa holenderskiego dziennikarza

Sprawcy trafią do więzienia, ale wyrazili skruchę (fot. Pixabay.com)

Sąd w Groningen skazał dwóch oskarżonych za usiłowanie zabójstwa dziennikarza. Mężczyźni w wieku 33 i 32 lat otrzymali wyroki po pięć lat więzienia.

Sędzia uznał ich za winnych próby zabójstwa i podpalenia. Oskarżeni trafili do więzienia dzięki nagraniom monitoringu, gdy ok. godz. 3 nad ranem 19 sierpnia ub.r. wrzucali butelki z łatwopalnym płynem do mieszkania Williama Groenevelda, dziennikarza lokalnych mediów w Groningen. Pożar udało się szybko ugasić, więc nikomu nic się nie stało.

Czytaj też: BBC News przeprasza Raheema Sterlinga za powiązanie go ze sprawą o gwałt

Według holenderskich mediów zatrzymani byli aktywnymi uczestnikami protestów przeciwko obostrzeniom wprowadzonym w Niderlandach w związku z pandemią COVID-19.

Dziennikarz krytycznie opisywał zwolenników teorii spiskowych związanych z pandemią. Prokuratura ustaliła, że oskarżeni postanowili go za to ukarać. Obaj przyznali się do winy i przeprosili za swój czyn.

Czytaj też: Operator TVP zaatakowany. Napastnik z prokuratorskimi zarzutami

(MAC, 19.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.