Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Operator TVP zaatakowany. Napastnik z prokuratorskimi zarzutami

TVP Info opublikowało zdjęcia napastników (screen: Tvp.info)

Mężczyzna, który w niedzielę przed redakcją TVP zaatakował operatora ekipy Telewizji Polskiej, przyznał się do napaści. Prokuratura postawiła mu zarzuty.

Do ataku doszło przed redakcją TVP na placu Powstańców Warszawy, w centrum stolicy. Dwaj sprawcy mieli grozić ekipie telewizyjnej pobiciem, jeden napluł pracownikowi TVP w twarz, a potem rzucił w kierunku ekipy butelką. Napastnicy oddalili się następnie samochodem ulicą Moniuszki.

Czytaj też: Pięć lat za usiłowanie zabójstwa holenderskiego dziennikarza

"Wiadomości" TVP poinformowały, że sprawca zgłosił się na policję i przyznał do winy. Prokuratura postawiła mu zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej, znieważenia i kierowania gróźb karalnych.

CMWP zaapelowało w poniedziałek do władz o szczegółowe wyjaśnienie wszystkich okoliczności zajścia.

"Fizyczne ataki na dziennikarzy i członków ekip realizujących materiały prasowe są jaskrawym naruszeniem zasady wolności słowa, która jest fundamentem ustroju każdego demokratycznego państwa i nigdy nie powinny mieć miejsca" – napisano w stanowisku CMWP, opublikowanym na portalu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Czytaj też: Sellin nie chciał mówić w Tok FM o propagandzie w TVP, ale pouczał prowadzącą: "Pani pełni rolę służebną"

(PAR, 19.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.