Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sellin nie chciał mówić w Tok FM o propagandzie w TVP, ale pouczał prowadzącą: "Pani pełni rolę służebną"

Prowadząca Dominika Wielowieyska przerwała wypowiedź polityka, uzasadniając, że mówi nie na temat (fot. Paweł Wodzyński/DDTVN/East News)

Jarosław Sellin, poseł PiS, w poniedziałkowym "Poranku Radia Tok FM" nie chciał odpowiadać na pytania Dominiki Wielowieyskiej o propagandę w TVP. Jak uzasadnił, prowadzącej audycję nikt nie wybiera, a on został wybrany przez Polaków.

Rozmowa dotyczyła m.in. propagandy, którą uprawia TVP i ataków "Wiadomości" na Donalda Tuska. Sellin postanowił nie odpowiadać na pytania o propagandę w TVP. Omawiał za to, jak bardzo potrzebne są kanały TVP Kultura czy TVP ABC.

Prowadząca Dominika Wielowieyska przerwała wypowiedź polityka, uzasadniając, że mówi nie na temat.

Czytaj też: Liga angielska jednak zostaje w Canal+, sublicencja od Viaplay

"Proszę jednak uszanować to, że pani zaprasza gościa, polityka wybieralnego w wyborach, żeby ludzie poznali jego poglądy, a nie pani poglądy. Pani pełni rolę służebną jako dziennikarka w lepszym poznawaniu poglądów polityków wybieralnych. Pani wybieralna nie jest" - powiedział Sellin.

"Ja bym bardzo prosiła, żeby pan mnie nie pouczał. Ja panu przerywałam, bo zadawałam panu konkretne pytanie, a pan mówił nie na temat" - odpowiedziała mu Wielowieyska. I dodała: "Słuchacze decydują, czy słuchają Tok FM, czy nie i czy interesują ich moje pytania, czy nie, a nie pan".

Jarosław Sellin od roku 1990 pracował jako dziennikarz w tygodniku „Młoda Polska”, a później w TVP i Telewizji Polsat. W 1998 r. objął funkcję rzecznika prasowego rządu Jerzego Buzka. W latach 1999-2005 był członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. We wrześniu 2010 roku przystąpił do partii Prawo i Sprawiedliwość. W czasie wyborów prezydenckich w 2015 r. pełnił funkcję wiceszefa sztabu wyborczego Prezydenta Andrzeja Dudy. Jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(MNIE, 18.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.