Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jak wakacje w Polsce mogą wesprzeć Ukrainę? „The Guardian” z niezwykłym tekstem

Artykuł ukazał się na portalu TheGuardian.com (screen: TheGuardian.com)

"Jak wakacje w Polsce mogą wesprzeć Ukrainę" – pod takim tytułem ukazał się na portalu brytyjskiego dziennika tekst Carolin Eden, wielokrotnie nagradzanej dziennikarki kulinarno-podróżniczej. Autorka namawia Brytyjczyków na wizytę w Polsce.

"Polska podejmuje ogromne wysiłki, aby pomóc Ukraińcom, wciąż przybywającym tysiącami autobusów i pociągów każdego dnia (ok. 1,2 mln złożyło wniosek o pobyt czasowy w Polsce). Na dworcach przez całą dobę działają olbrzymie kuchnie namiotowe, hotele goszczą uchodźców, kawiarnie zbierają pieniądze, kucharze dostarczają posiłki, a muzea i galerie mają skrzynki na datki. Panuje intensywna atmosfera solidarności. Na każdą powiewającą polską flagę przypada jedna ukraińska" – pisze brytyjska dziennikarka.

Czytaj też: Liga angielska jednak zostaje w Canal+, sublicencja od Viaplay

Swoich rodaków do wakacji w Polsce zachęca tym, że wydając tu pieniądze, wesprą ludzi pomagających Ukraińcom. "[...] właścicieli hoteli oferujących darmowe noclegi uciekinierom, szefów restauracji dostarczających darmowe posiłki do ośrodków dla uchodźców, oraz zwykłych Polaków, od właścicieli sklepów i kelnerów po barmanów i taksówkarzy, którzy zaoferowali milionom uchodźców miejsce do spania w ich domach" – wymienia Eden, dodając, że wiele kawiarni, które odwiedziła w Polsce, pieniądze zarobione na cappuccino przekazuje ukraińskim organizacjom charytatywnym. 

Caroline Eden jest wielokrotnie nagradzaną autorką, dziennikarką i krytyczką literacką regularnie publikującą artykuły w "The Guardian", BBC, "Financial Times" i "The Times Literary Supplement". Pisała m.in. podróżniczo-kulinarne reportaże ze środkowoazjatyckich byłych republik radzieckich i basenu Morza Czarnego.

Czytaj też: Nieżyjący dziennikarz "GW" oczyszczony z zarzutów o molestowanie. Wyrok prawomocny

(PAR, 15.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.