Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kaciaryna Andrejewa ponownie przed białoruskim sądem

Kaciaryna Andrejewa i Daria Czulcowa 18 grudnia ub.r. zostały skazane na dwa lata, ale władze szukają pretekstu, by wyrok wydłużyć (fot. Bielsat TV)

Telewizja Biełsat i centrum praw człowieka Wiesna donoszą o wznowieniu procesu Kaciaryny Andrejewej. Dziennikarce Biełsatu, już odbywającej karę dwóch lat więzienia, stawia się zarzut "zdrady państwa".

Kaciaryna Andrejewa i Daria Czulcowa za prowadzenie w listopadzie 2021 roku relacji online z protestu po procesie zakończonym 18 grudnia zostały uznane za "więźniarki sumienia".

5 września 28-letnia Andrejewa, która od chwili zatrzymania przebywa w więzieniu, miała szansę wyjść na wolność. Proces przed sądem w Homlu ma się odbywać za zamkniętymi drzwiami, a postępowanie utajniono.

Według białoruskich obrońców praw człowieka, w tym kraju jest obecnie co najmniej 1232 więźniów politycznych.

Czytaj też: Nowy „Press": Lichnerowicz i Górniak o wojnie, która nie jest kobietą, a także Lis, Grzędziński, Gebert oraz Jeleniewska z TikToka

(MAC, 05.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.