Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora podpisuje kolejny aneks do umowy przejęcia Eurozetu

Grupa Agory jest nie tylko współwłaścicielem Radia Zet, ale też właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego radia Tok FM. (fot. Piotr Molecki/East News)

Agora podpisała z SFS Ventures, większościowym udziałowcem Eurozetu, już trzeci aneks do umowy wspólników dotyczący przedłużenia terminu realizacji opcji call, która gwarantuje jej prawo do kupna pozostałych udziałów w spółce.

Okres realizacji opcji call rozpoczął się rok po zawarciu umowy wspólników, czyli 20 lutego 2020 roku, a kończył 20 lutego 2022. W pierwszym aneksie zawartym w lutym br. przedłużono negocjacje do 20 maja, w kolejnym termin został przesunięty na ostatni dzień czerwca br., a teraz na ostatni dzień lipca br.

Czytaj też: Na konflikcie w Radzie Mediów Narodowych korzysta prezes Radia Opole

"W tym czasie wspólnicy będą kontynuować negocjacje w sprawie zmiany umowy wspólników, w szczególności w zakresie terminu wykonania uprawnienia Agory do nabycia wszystkich pozostałych udziałów Eurozet należących do SFS Ventures" – poinformowała spółka w komunikacie giełdowym.

12 maja br. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał nieprawomocny wyrok, w którym – zmieniając decyzję prezesa UOKiK – zgodził się na przejęcie przez Agorę kontroli nad Eurozetem. UOKiK zapowiedział, że złoży apelację od wyroku.

Czytaj też: Mobbing w Bauerze? Redaktorka "Chwili dla Ciebie" chce odszkodowania

(BAE, 30.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.