Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mobbing w Bauerze? Redaktorka "Chwili dla Ciebie" chce odszkodowania

Dorota Majewska pozywa do sądu pracy Bauera, wydawcę "Chwili dla Ciebie", w związku z zachowaniami byłego naczelnego tego pisma.

Dorota Majewska, redaktorka pracująca w "Chwili dla Ciebie" od 14 lat, składa pozew do sądu pracy przeciwko Wydawnictwu Bauer. Domaga się zadośćuczynienia i odszkodowania za wieloletni mobbing.

Dorota Majewska czuje się ofiarą mobbingu, jaki miał stosować wobec niej były naczelny "Chwili dla Ciebie" – Jarosław Mrozek.

Komisja Bauera nie stwierdziła mobbingu

Maciej Brzozowski, dyrektor public relations w Wydawnictwie Bauer, informuje, że po otrzymaniu zgłoszenia w sprawie rzekomych niewłaściwych zachowań Jarosława Mrozka wydawnictwo powołało komisję do zbadania sprawy zgodnie z procedurą przeciwdziałania niewłaściwym zachowaniom, rozwiązywania konfliktów i równego traktowania w zatrudnieniu.

Czytaj też: "Trzódka" w Tok FM bez Tomasza Lisa. Jacek Żakowski nie komentuje zarzutów o mobbing

– Komisja przeprowadziła pełne postępowanie w celu ustalenia stanu faktycznego, odbyła rozmowy zarówno ze zgłaszającymi, jak i pozostałymi pracownikami redakcji. W wyniku prac komisja nie stwierdziła, aby zdarzenia w redakcji "Chwili dla Ciebie" nosiły znamiona mobbingu – mówi Brzozowski.

Z ustaleniami komisji nie zgadza się Dorota Majewska, była redaktorka "Chwili dla Ciebie". Jej zdaniem pracownicy mieli przed komisją  jednoznacznie wskazywać na zachowania mobbingowe Jarosława Mrozka, a zarząd Bauera miał wiedzieć o jego zachowaniu, bo zdecydował o przeniesieniu jednej z osób do innej redakcji. – Mrozek ją mobbingował i doprowadził do stanu, że wybiegła z redakcji w histerii – opowiada Majewska.

Mobbing w "Chwili dla Ciebie"?

Wobec braku reakcji wydawnictwa Dorota Majewska pozywa Bauera do sądu pracy. Będzie domagać się zadośćuczynienia i odszkodowania.

Czytaj też: Rafał Trzaskowski rozmawiał z fałszywym Kliczką. Oszust nie korzystał z deep fake'a

– Mobbing dział się przez lata. Niektórzy wymiękali wcześniej, inni później. Ja dwukrotnie chorowałam przez Jarosława Mrozka. Za pierwszym razem nie poszłam na zwolnienie tylko pracowałam dalej. W ubiegłym roku już nie dałam rady – mówi Majewska. – Mam orzeczony przez terapeutę zespół stresu pourazowego. Mam kłopoty z koncentracją, pamięcią. Obecnie przebywam na świadczeniu rehabilitacyjnym – dodaje była już redaktorka "Chwili dla Ciebie".

Majewska zarzuca byłemu naczelnemu tygodnika, że za jego sprawą zespół musiał pracować po godzinach.

Jarosław Mrozek w rozmowie z "Presserwisem" utrzymuje, że jest nieprawdą, iż przetrzymywał pracowników po godzinach pracy, a do innych zarzutów się nie odnosi.

Mrozek w Bauerze pracował 30 lat, odszedł na emeryturę w lutym br. Pozostaje jednym z wielu autorów zewnętrznych, którzy przysyłają Bauerowi teksty.

Czytaj też: Policja przekazała TVP nagrania z zatrzymania opozycyjnego posła. Dziennikarze zdziwieni

(BAE, 30.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.