Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ukraina nie zorganizuje jednak przyszłorocznego konkursu Eurowizji

Tegoroczny konkurs wygrał ukraiński zespół Kalush Orchestra (screen: YouTube/Eurovision Song Contest)

Mimo wygranej w tegorocznym konkursie Ukraina nie zorganizuje Eurowizji w 2023 – podała Europejska Unia Nadawców. Powodem jest trwająca wojna, która uniemożliwia zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom i ekipie konkursu.

"EBU badała możliwości organizacji przyszłorocznego konkursu z ukraińskim nadawcą publicznym UA:PBC, który wcześniej zorganizował imprezę w 2017 i 2005 roku" – podano w oświadczeniu. Jak dodano, po analizie stwierdzono, że w obecnych okolicznościach "nie można zapewnić gwarancji bezpieczeństwa" konkursu.

Europejska Unia Nadawców rozpocznie rozmowy z BBC (reprezentant Wielkiej Brytanii Sam Ryder zajął w tym roku drugie miejsce) na temat organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2023 w Wielkiej Brytanii.

Jeszcze kilka dni temu zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko informował, że Ukraina rozpoczyna przygotowania do finału Eurowizji 2023. Dodał, że od początku biorą w nich udział ukraińskie MSW i MON.

Tegoroczny konkurs wygrał ukraiński zespół Kalush Orchestra. Zgodnie z tradycją kolejny finał organizuje państwo, które zwyciężyło w poprzednim.

(MNIE, 17.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.