Dział:

Dodano: Czerwiec 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Komentator Eurosportu Tomasz Wolfke wydał książkę o tenisie

W drugiej części książki Tomasza Wolfkego znalazło się wiele unikatowych, autorskich zestawień statystyczno-wynikowych.

Komentator Eurosportu, były wicenaczelny "Przeglądu Sportowego" i członek Polskiego Związku Tenisowego Tomasz Wolfke wydał książkę opisującą historie 100 najważniejszych polskich tenisistów. Publikację wydało Polskie Stowarzyszenie Trenerów Tenisa.

Główna część książki pt. "Sto na Sto czyli 100 najlepszych tenisistek i tenisistów w 100-leciu Polskiego Związku Tenisowego” to setka bogato zilustrowanych biogramów zawierających opowieści i anegdoty z życia tenisistów. W drugiej części książki znalazło się wiele unikatowych, autorskich zestawień statystyczno-wynikowych.

Jak mówi Press.pl Tomasz Wolfke, jedną z najciekawszych anegdot opisanych w książce jest historia Jadwigi Jędrzejowskiej, najwybitniejszej polskiej tenisistki do czasów Agnieszki Radwańskiej.

- Jędrzejowska paliła jak smok – opowiada Wolfke. - To się wydaje dziś nieprawdopodobne, że sportowiec na tym poziomie mógł wypalać paczkę papierosów dziennie. Przed wojną jako młoda dziewczyna miała słabość do ciastek i jak na tamte standardy miała sporą nadwagę: przy wzroście 165 cm ważyła ponad 70 kg. Z kolei po wojnie była chuda jak szczapa, bo przerzuciła się na papierosy – dodaje dziennikarz, podkreślając, że Jędrzejowska aż przez 26 lat była klasyfikowana w polskim tenisie na pierwszym miejscu, a w 1937 roku grała w finale Wimbledonu.

Książka Wolfkego dostępna jest w sprzedaży w księgarni internetowej La Botiga 

(MZD, 10.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.