Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Średnio 344 tys. widzów "Królowych życia" w TTV. Co dalej z produkcją?

Na początku roku cykl był krytykowany, m.in. przez aktywistę Jana Śpiewaka, za to, że występują w nim osoby z kryminalną przeszłością (fot. materiały prasowe)

Średnio 344 tys. widzów oglądało w TTV dwunasty, na razie ostatni, sezon serialu dokumentalnego "Królowe życia". Stacja zdecydowała o zawieszeniu produkcji cyklu.

TTV nowe odcinki serialu emitował od 24 lutego do 2 czerwca, w czwartki i piątki ok. 22. Najwięcej widzów przyciągnął odcinek z 25 lutego - 514 tys. W czasie emisji 12. sezonu "Królowych życia" stacja miała średnio 3,18 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ i 4,6 proc. w komercyjnej 16-49.

Z kolei w czwartkowym i piątkowym paśmie od 22.02 do 22.41, w większości odpowiadającym emisji "Królowych życia", TTV notował średnio 3,06 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ i przegrywał z TV Puls (3,2 proc.), ale wygrywał z TV 4 (2,82 proc.) i TVN Siedem (2,43 proc.). Z kolei w grupie komercyjnej 16-49 stacja miała 4,43 proc. udziału i wygrywała z TV Puls (3,62 proc.), TVN Siedem (3,29 proc.) i TV 4 (2,75 proc.), ale m.in. też z TVP 2 (2,75 proc.).

Dane uwzględniają również oglądanie programu tego samego dnia, ale nie w czasie emisji (VOSDAL, czyli viewing on same day as live).

Dla porównania, w maju TTV miał średnio 1,94 proc. w grupie 4+ i 3,2 proc. w komercyjnej 16-49.

Czytaj też: "Wkradł się błąd", dlatego "Gazeta Olsztyńska" z wyższą ceną

12. sezon serialu na razie będzie ostatnim. W zeszłym tygodniu biuro prasowe Grupy TVN tłumaczyło, że po sześciu latach i emisji prawie trzystu odcinków, w porozumieniu z bohaterami, zdecydowano się zawiesić produkcję serii. - Nie wykluczamy powrotu w kolejnych sezonach - podkreślono. 

Na początku roku cykl był krytykowany, m.in. przez aktywistę Jana Śpiewaka, za to, że występują w nim osoby z kryminalną przeszłością. Śpiewak przypomniał, że Dagmara Kaźmierska, jedna z bohaterek programu, odbyła wyrok więzienia za stręczycielstwo i handel ludźmi. Z kolei o Arkadiuszu "Megakocie" Zgorzelskim, innym uczestniku "Królowych życia", napisał: "W internecie chwali się zażywaniem twardych narkotyków i romansami z »małolatkami«". Skargę do KRRiT na program złożyła wtedy m.in. posłanka PiS Joanna Lichocka. Stacja nie odniosła się do zarzutów, ale Arkadiusz "Megakot" Zgorzelski przestał pojawiać się w serialu.

Dane: Nielsen Media.

(MNIE, 07.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.