Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

YouTube i inne serwisy w Niemczech będą zmuszone płacić za nieautoryzowane treści

YouTube - na razie w Niemczech - będzie musiał ujawniać tożsamość tych, którzy nielegalnie wrzucają treści do serwisu (screen: Pixabay.com)

Niemiecki Sąd Najwyższy zdecydował, że YouTube i inne platformy mediów społecznościowych mogą być pociągane do odpowiedzialności finansowej w przypadku zamieszczania na nich nieautoryzowanych materiałów. Nawet jeśli zostały zamieszczone przez osoby trzecie, bez intencjonalnego działania serwisu.

Platformy mają być jednak pociągane do odpowiedzialności tylko wtedy, gdy w odpowiednim czasie nie zablokują takich treści.

Czytaj też: Netflix zamknięty w Rosji

Jest to część szerszej debaty na temat tego, ile powinny robić platformy internetowe i media społecznościowe, aby nadzorować publikowanie niedozwolonych, nielegalnych lub nienawistnych treści. Zgodnie z orzeczeniem operatorzy platform mogliby zostać również zobowiązani do ujawniania tożsamości użytkowników, którzy dopuścili się naruszeń.

Sąd swoje orzeczenie oparł na orzeczeniu wydanym przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w zeszłym roku. Czwartkowa decyzja jest skutkiem pozwu złożonego przez producenta muzycznego po tym, jak nagrania wideo i audio, do których miał prawa, pozostawały długo dostępne w YouTube.

Czytaj też: Ultimatum Muska dla pracowników Tesli oprotestowane przez związek zawodowy w Niemczech

(MAC, 03.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.