Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezesi CD Projektu i Ten Square Games z rekordowym wynagrodzeniem. Ponad 20 mln

Choć Cyberpunk 2077 był krytykowany przez graczy za jego stan na premierę, to odniósł spory finansowy sukces (fot. Piotr Molęcki/East News)

Zarobki prezesów największych krajowych spółek w ubiegłym roku były rekordowe – wynika z opracowania przedstawionego przez Business Insider. Aż czterech przekroczyło barierę 20 mln złotych, a na podium znaleźli się ludzie szefujący CD Projektem oraz Ten Square Games.

Rekord wszech czasów został pobity przez Adama Kicińskiego, prezesa CD Projektu. Jego całkowite zarobki wyniosły 25,5 mln złotych, na co w zdecydowanej większości składała się premia za sprzedaż Cyberpunka 2077.

Prezesi gamingowych spółek rekordowo

Tytuł polskiej firmy, choć krytykowany przez graczy za jego stan na premierę, odniósł spory finansowy sukces, w 2020 roku sprzedając się w 13,7 mln egzemplarzy na całym świecie. Rok później sprzedaż dobiła do 18 milionów kopii. Premia Kicińskiego z tej okazji wyniosła aż 24,2 mln złotych, ustanawiając jego całkowite wynagrodzenie właśnie na 25,5 mln złotych.

Czytaj też: Embracer Group za 300 mln dol. kupuje studia i gry od Square Enix

Na drugim miejscu w opracowaniu Business Insidera znalazł się Janusz Filipiak, prezes Comarchu, który zarobił 25,4 mln złotych. Miejsce tuż za czołową dwójką zajął Maciej Zużalek, szef innego producenta gier komputerowych, Ten Square Games. Zużalek otrzymał 25,2 mln złotych.

Samodzielnie ustalana płaca

TSG znane jest głównie z gier free-to-play na urządzenia mobilne, a ich największym hitem jest "Fishing Clash", symulator wędkarstwa.

Czytaj też: Rosną przychody Ten Square Games z mikropłatności w grach free-to-play

Jak zauważa Business Insider, Filipiak i Zużalek w praktyce sami ustalili sobie wysokość swoich zarobków – są bowiem wiodącymi akcjonariuszami spółek.

CD Projekt prowadzi również w zestawieniu łącznych kosztów zarządu – wyniosły one aż 142 mln złotych. Dalej znalazły się Allegro (65 mln zł), PKO Bank Polski (57,7 mln zł) oraz Ten Square Games (41,7 mln zł).

Z pełnym opracowaniem Business Insidera mozna zapoznać się tutaj.

Czytaj też: Elon Musk planuje wprowadzenie opłat dla niektórych użytkowników Twittera

(HAD, 09.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.