Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 31, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosną przychody Ten Square Games z mikropłatności w grach free-to-play

Flagowa produkcja Ten Square Games to gra na smartfony "Fishing Clash" - symulator wędkarza (fot. materiały prasowe TSG)

Działająca w branży gier mobilnych free-to-play spółka Ten Square Games wypracowała w 2021 roku 141,3 mln zł zysku netto - o niecałe 10 mln zł mniej, niż rok wcześniej.

Ubiegłoroczne przychody TSG ze sprzedaży wyniosły 634 mln zł (wzrost o 9,7 proc. rok do roku), a skorygowana EBITDA - 234,18 mln zł (wzrost o 2 proc.).

Czytaj też: Złowić graczy. Zyski Ten Square Games z gier mobilnych zbliżają się do zysków CD Projektu

"W 2021 roku Ten Square Games zanotowała blisko 650 mln zł płatności w grach, tj. o prawie 4 proc. więcej niż w bardzo sprzyjającym pod względem warunków rynkowych roku 2020. Udział płatności z gier »Fishing Clash« i »Hunting Clash« w skonsolidowanych wynikach grupy wyniósł odpowiednio 74 proc. i 18 proc." - napisał zarząd spółki w komunikacie giełdowym.

TSG to spółka założona w 2011 roku przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala - twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl). W styczniu za 138 mln zł sprzedali kolejny pakiet posiadanych akcji. Od maja 2018 roku spółka TSG jest notowana na warszawskiej giełdzie.

Czytaj też: Popowicz i Pernal sprzedają kolejny pakiet Ten Square Games - za 138 mln zł

(GK, 31.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.