Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Unia Europejska blokuje trzy rosyjskie kanały telewizyjne

Ursula von der Leyen nazwała rosyjskie telewizje „ustnikami, które agresywnie wzmacniają kłamstwa i propagandę Putina” (fot. Wikimedia Commons/European Parliament)

Unia Europejska zablokuje możliwość nadawania trzem rosyjskim państwowym stacjom telewizyjnym na terenie wszystkich krajów należących do wspólnoty. Decyzja została podjęta w ramach szóstego pakietu sankcji nałożonych na Rosję za jej agresję na Ukrainę.

"Stacje nie będą już mogły rozpowszechniać swoich treści w Unii Europejskiej w jakiejkolwiek formie, za pośrednictwem kabla, satelity, w internecie czy poprzez aplikacje na smartfony" - oświadczyła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Nazwała kanały telewizyjne „ustnikami, które agresywnie wzmacniają kłamstwa i propagandę Putina”. 

Czytaj też: Instagram usunął konto fotoreportera ze zdjęciami z Ukrainy

Szefowa KE nie wskazała, o jakie konkretnie kanały chodzi. Według ekspertów najprawdopodobniej są to Rossija, Pierwyj Kanał i TV Centr International. W marcu wszedł w życie zakaz nadawania na terenie Wspólnoty dla telewizji RT i Sputnika.

(MAC, 05.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.