Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Maj 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PKN Orlen w pierwszym kwartale miał 2,8 mld zysku. O Polska Press śladowo

W sprawozdaniu Orlenu nie poświęcono wiele miejsca wydawnictwu Polska Press (fot. Pawel Wodzynski/East News)

Grupa PKN Orlen w pierwszym kwartale 2022 roku miała zysk netto w wysokości 2,8 mld zł, czyli o 1 mld zł więcej rok do roku. W sprawozdaniu nie zostały zamieszczone wyniki należącego do Orlenu wydawnictwa Polska Press. 

Przychody ze sprzedaży wyniosły 45,4 mld zł, co oznacza wzrost o 85 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2021 roku. Z kolei zysk netto wyniósł 2,8 mld zł i był o 1 mld zł wyższy niż rok temu. EBITDA LIFO grupy PKN Orlen w tym czasie wyniosła 2,79 mld zł.

Polska Press nieobecne

"W wypracowanych wynikach największy udział miał obszar energetyki, który odnotował rekordową produkcję energii ze źródeł odnawialnych" – poinformowała spółka w czwartkowej informacji prasowej.

Czytaj też: Marcin Polak odchodzi z funkcji prezesa łódzkiego oddziału Polska Press

W sprawozdaniu Orlenu nie znalazły się wyniki finansowe wydawnictwa Polska Press, które skupia niemal cały rynek prasy regionalnej w Polsce. W raporcie poinformowano tylko, że w marcu 2022 roku Polska Press za pośrednictwem systemu S24 nabyła 100 proc. udziałów w spółce PL24, o czym pisaliśmy na początku tygodnia. Ani Orlen, ani Polska Press nie odpowiedziały na pytania "Presserwisu" dotyczące wyników wydawnictwa.

W sprawozdaniu za 2021 rok napisano, że "udział Grupy Polska Press w wynikach Grupy Orlen za 2021 rok był nieistotny".

Czytaj też: Podwyżki w Polska Press. Pracownicy dostaną o 250 zł więcej. "To nie załatwia problemu"

(BAE, 02.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.